HomeKomernční a tiskové zprávy Nastavte si jídelníček a začněte hubnout. Máme několik tipů

Nastavte si jídelníček a začněte hubnout. Máme několik tipů

Posted in : Komernční a tiskové zprávy, Teorie on by : Markéta Kyselá Štítky: , ,

Čeká vás speciální příležitost a perfektní šaty prostě nemohou zůstat viset skříni? Úplně to chápeme. Stejně tak i všechny, kteří si řekli, že otestují svou pevnou vůli a zbaví se těch přebytečných kil, které jim přidávají na centimetrech v problémových partiích.

Zhubnout za měsíc je možné a dokonce bez drastických diet a jiných šílených metod. Viz naše tipy a vyzkoušejte, co účinkuje na vaše kila nejlepší.

TIP: Porovnání nejlepších diet na hubnutí

Buďte vytrvalí

„Za rok si budete přát, abyste začali dnes.“ Karen Lamb

O hubnutí to platí naprosto do puntíku. Není to jednoduché, ale ani nemožné. Každý z nás touží po skvělé postavě bez námahy, no tak to milí optimisté nefunguje. Hubnutí jde jen s pořádnou dávkou sebekázně a odříkání.

Změňte svůj životní styl

Za jeden měsíc zhubnete pokud zásadně upravíte svůj jídelníček a začnete se pořádně hýbat. A co po skončení vašeho hvězdného měsíce? Nedovolte ručičce váhy zabíjet vaše sebevědomí i nadále. Dobrou postavu nestačí dosáhnout, je třeba ji i udržovat. Změňte své nesprávné návyky a štíhlost přijde sama.

Za den snězte 5 menších nebo 3 velké jídla

Při pojídání platí jednoduché pravidlo, které je úplným základem. Od něj byste se měli odpíchnout při stavění svého správného jídelníčku. Pravidlo zní: stravování si rozložte na 3 velké nebo 5 menších jídel. Zní to jako alternativní matematika, ale ve skutečnosti jde o klíč správného stravování. Buď se rozhodnete sníst za den 5 menších jídel nebo 3 velké jídla. 5 menších jídel si rozmístěte klasicky na snídani, svačinu, oběd, svačina a večeři. 3 velké jídla budou tedy pochopitelně snídaně, oběd a večeře.

Omezit, ale ne úplně vyřadit sacharidy

Sacharidy jsou při hubnutí, spolu s tuky, asi nejvíce skloňovanou složkou. Přijímat tedy sacharidy nebo jejich zcela vyloučit? Pravda je opět někde uprostřed. Jelikož jsou sacharidy primárním zdrojem energie, naše tělo je potřebuje. Jejich nedostatek se nám připomíná neustálým pocitem hladu a to tedy nechceme. Pocit hladu nás zcela ovládne a nakonec sníme ještě víc než předtím.

Vybírejte si zdravé tuky

Tuky jsou pro tělo nesmírně důležité, proto je, stejně jako sacharidy, nemůžeme zcela vyloučit. Jelikož jsou tuky další zásobárnou energie, jejich nedostatek se projevuje únavou. Důležité je vybírat si tuky, které jsou zdravé a přijímat dostatek vitamínů, ve kterých jsou tuky rozpustné.

K zdravým tukem řadíme určitě máslo, maso, vajíčka a ryby. Z olejů použijte raději olivový nebo kokosový. Když je nezapomenete konzumovat ve zdravé míře, tuto složku jídelníčku zvládnete na výbornou.

Dejte pozor na mléčné výrobky

Vybírejte si mléčné výrobky, které neobsahují přidaná sladidla a emulgátory. Sledujte také obsah bílkovin a vybírejte si mléčné výrobky s nejvyšším obsahem.

Vše z tvarohové rodiny od klasického tvarohu až po oblíbený cottage cheese je vhodné. Máslo je kamarádem. Kromě toho, že je zdravým tukem, je i vyhovujícím zdrojem bílkovin. Pokud hledáte zdravý dezert, sáhněte po islandském jogurtu Skyrim (nejlépe ve variantě bez příchutě), který je nejen chutný, ale ve 100 gramech obsahuje až 17 gramů bílkovin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *