Home / Speciály / Grilování / Jak vybrat gril?
9 Červen, 2016

Jak vybrat gril?

Posted in : Grilování, Teorie, Základní kurz on by : Jana Plecháčová Štítky:, , , , ,

Sezóna grilování je tady. Mnoho lidí se právě na tuhle činnost v létě těší, avšak vyvstává otázka, jak si vybrat co nejvhodnější gril. V dnešní době se drtivá většina lidí snaží vyjít s penězi a tak se při koupi řídí především kritériem, zvaným cena. Platí, že grily na dřevěné uhlí jsou nejlevnější záležitostí. Ještě dnes se dají koupit za pár set korun, většinou pod tisícovku. Ovšem pro někoho to má své nevýhody – dřevěné uhlí. Po zapálení musí uhlí nejprve vyhořet, a to důkladně až do šedobíla. Obvyklá doba tohoto úkonu je asi tak půl hodiny, Co je horší, že odkapávající tuk se dostává do ohniště a pak i spolu s karcinogenními látkami zpět do jídla.

Velmi oblíbené jsou elektrické grily. Dají se používat jak na zahradách, tak i uvnitř místnosti. I v tomhle případě se zákazník vejde zhruba okolo jednoho tisíce korun. Plynové grily tzv. jedou na propan-butan. Plyn ohřívá lávové kameny zespodu a tím se jednak absorbuje teplo, ale též gril vydává velký žár, který působí na připravovaný pokrm. Navíc lávové kameny pohlcují odkapávající tuk. Co je výhodou – samočistící kameny. Cena není nijak závratná – pohybuje okolo dvou tisíc, někdy i nepatrně výše.

Dnes už jsou na trhu i různé vychytávky. Například nerezový gril, jenž má rošt zavěšený na lanku a tím pádem je tu možnost regulovat jeho výšku. Tady se ceny však pohybují o mnoho výše – nejméně patnáct tisíc.

TOP 3 doplňky ke grilům:Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on StumbleUponBuffer this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich