HomeNezařazené Zajímavosti o jahodách

Zajímavosti o jahodách

Posted in : Nezařazené on by : Jana Plecháčová Štítky: , , ,


Jahody už rostou a pro většinu lidí jsou v uvozovkách jenom pochoutkou. Nicméně o nich existuje i mnoho perliček. Tak například se o titul jahodového hlavního města světa přetahují dvě místa – belgický Wepion a Strawberry Point v Iowě. Je to mnohaletý boj, který nemá vítěze, i když obě mají muzeum jahod. Co se týká Evropy, tak největší pojídači jahod jsou údajně Švédové. Dlouhé roky jsou jahody i symbol tenisového grandslamu zvaného Wimbledon. Během celého turnaje se sní na kila, protože je to prostě považováno za tradici. Koneckonců v Anglii používají jahodový džem k anglické snídani a také k čaji o páté.

Jahodová zmrzlina se považuje za nejoblíbenější na světě. I to svědčí o popularitě tohoto ovoce. Když jsme mluvili jahodovém městě světa, tak je tu ještě Pasadena. Ta má ale trochu něco jiného – každoroční jahodový festival. Jde o to, že restaurace nabízejí čistě jahodová jídla, všude jsou ozdoby vytvořené z jahod a navíc mezi sebou soutěží i zahrádkáři o nejkrásnější a nejchutnější kousky jahod. Jahody už pronikly i do názvů měst, ale v Oregonu mají například Jahodové hory, v Arizoně Jahodový kráter a v Utahu dokonce Jahodovou řeku.

Ani zvířata nezaostávají pozadu – Strawberry Finch – tak se jmenuje jeden druh pěnkavy. A nakonec něco mírně lechtivého. Jahody se využívají i jako erotický prvek. Každý si jistě vybaví, že někdy viděl nějakou scénu, kde muž jahodou přejíždí po ženském těle.


Copyright: photografier/123RF Stock Photo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat