HomeDle ingrediencí Bezmasé Špagety Carbonara si s olivovým olejem opravdu dobře rozumí

Špagety Carbonara si s olivovým olejem opravdu dobře rozumí

Posted in : Bezmasé, Hlavní jídla, Italská kuchyně, Polévky on by : Standa Kolařík Štítky: ,

Pochutná si na nich celá rodina, jsou klasikou Itálie a snad dnes už ani nenajdete restauraci se zelenou, červenou a bílou barvou na vlajce, pro kterou neznamená tento recept skutečnou vlajkovou loď. Dáte si je také? Speciální špagety, co jsou na první pohled vlastně úplně obyčejné. Italové je ale milují a mají k nim vztah už po dlouhé generace, i když je pravda, že šlo o typické jídlo určené pro chudší vrstvy. Podobně jako naše kulajda nebo boršč v rusky mluvících zemích se z něj ale stala vítaná specialita určená nejen pro zahraniční hosty.

Zkoušejte novinky, kuchyně je místem experimentů

V dnešní době snad ani není šéfkuchař, který by někdy nezkusil BIO olivový olej a nepoznal tak zblízka jeho největší přednosti. Dobře si porozumí s mozzarellou a spoustou dalších druhů sýrů, jež zná celý svět a tím vlastně ještě teprve začínáme. Není kam spěchat, protože oblíbené špagety Carbonara si připravíte už za malou chvilku. Budete k tomu potřebovat slaninu, špagety, ovčí sýr, pepř, sůl a samozřejmě, jako tajnou ingredienci, přidáte i olivový olej, se kterým dostane tohle věhlasné jídlo úplně nový rozměr.

Zkuste také hráškový krém, se kterým se v horkých letních dnech opravdu nenadřete, a navíc potěšíte celou rodinu zajímavou chutí. Co k němu budete potřebovat? Vtip je v tom, že podobně jako u zmíněných špaget, není třeba široký výčet surovin – naopak – česnek, mražený hrášek, zeleninový vývar, trochu sušené slaniny, koření a brambora, tím jsme už prakticky u konce. Samozřejmě je vhodné přidat i trochu věhlasného olivového produktu, neboť extra panenský olivový olej znamená zajímavé zpestření. Výhodou obou receptů je, že se s nimi zdatně popasují i začátečníci, kteří tedy rozhodně nechtějí trávit v kuchyni celé odpoledne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *