HomeKomernční a tiskové zprávy Jak se naučit anglicky při vaření…

Jak se naučit anglicky při vaření…

Posted in : Komernční a tiskové zprávy on by : Míša Sedláková Štítky:

Jazyk nejlépe dostanete pod kůži tak, že ho budete používat v přirozených situacích. Patříte k věčným začátečníkům? Anglicky se můžete naučit dokonce i při vaření. Jak na to?

Výuku angličtiny lze zvládnout i bez drilu

Cizojazyčná slovíčka a fráze se vám nejlépe vryjí do paměti, když si je ukotvíte několikanásobně. Známá školní metoda radí si slovíčka opakovat nahlas a zároveň si je psát. To je postup, který je účinný jen částečně.

Mnohem lépe se vám jednotlivá slovíčka budou pamatovat, když si je budete schopni vsadit do kontextu a vybavovat si je v jejich přirozené podobě. Ostatně jde o ten nejlepší postup pro učení jazyků, kterým jsme si dokonce v praxi prošli úplně všichni: Malé děti také nepotřebují učebnice, když se učí mluvit svým mateřským jazykem.

Jazyk je živým organismem, který se vyvíjí a mění. Jeho primární funkce je dorozumívání. Vyplňování frází do učebnic, pracovních sešitů a usilovné memorování je tak značně odtržené od reálného života a nemá příliš společného s praktickým uplatněním.

Jazyk je vhodné začít vstřebávat nenásilně. Využít můžete některý z četných jazykových kurzů. Ten vás přirozeně provede různými tématy, životními situacemi a z toho vyplývající slovní zásobou. Současně nebudete mít pocit, že jste na učení sami. To vám pomůže déle udržet koncentraci a motivaci.

Proč se spolehnout na kurzy

Výhodou kurzu je především to, že má jasně danou osnovu a poskytuje vám pevné vedení. Současně jsou kurzy dobře strukturované a připravené odborníky na výuku. To zajistí, že si vždy můžete vybrat takový kurz, který je pro vás svou obtížností adekvátní a nebudete se u něj nudit.

Kromě toho jednotlivé lekce zvládnete z pohodlí domova. Nemusíte tedy nikam dojíždět a neztrácíte čas. Kurzy rovněž mají smysl pro všechny, kterým nevyhovuje skupinová výuka. Ostych je častým faktorem, který vás blokuje při výuce jazyků v progresu.

Kupříkladu kurz Angličtina pro začátečníky od Speaking Friends je určen všem, kteří s jazykem teprve začínají a chtěli by si přirozeně osvojit jeho základy. Upevnění základních poznatků je nesmírně důležité pro učení v budoucnu. Výuku angličtiny bychom s jistou nadsázkou mohli přirovnat ke stavbě domu. I v rámci jazyků totiž platí, že bez stabilních základů nemůžete stavět dále.

Co musíte udělat, abyste se konečně naučili anglicky

Zároveň se jedná o nenásilnou formu, jak se seznámit s úvodem do jazyka. Nebudete tak mít pocit, že musíte usilovně drilovat. Kromě ztráty motivace je ostatně typickým problémem začínajících angličtinářů i motivace nadměrná.

Lidově řečeno, řada studentů na prvních lekcích „přepálí start“. Kurz angličtiny pro začátečníky nemusíte brát smrtelně vážně a nikdo po vás jistě nechce, abyste se během prvního měsíce plynně domluvili. Berte učení jako investici do sebe a dovolte si mít radost z každého nově naučeného slovíčka. Drobný pokrok je dostačující.

Na učení navíc stačí si každý den vyhradit několik minut. Díky tomu se nezahltíte velkým množstvím nových poznatků, u kterých můžete po pár hodinách jednoduše nabýt přesvědčení, že už je nestíháte vstřebat.

Je ale vhodné si vytvořit rutinní návyk. Pokud jazyk zařadíme pravidelně do svého denního rozvrhu, opět ho přestaneme vnímat odtrženě a lépe a přirozeněji do něj začneme pronikat.

Jazykové kurzy Speaking Friends mají tu výhodu, že je můžete vnímat i při jiných činnostech, které nutně vaše soustředění nevyžadují. Každý z nás denně alespoň pár takových minut má: při vaření, úklidu nebo na cestách v MHD.

Snadno tak využijete ke svému vzdělávání jakoukoli chvíli. Odpadá proto častý argument řady studentů, kteří dospějí po několika lekcích k závěru, že na systematickou výuku nemají čas. S kurzem nemusíte myslet na to, že si bude nutné vyčlenit určitou dobu.

Image by congerdesign from Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *