HomeKomernční a tiskové zprávy Díky NLP se můžete cítit skvěle!

Díky NLP se můžete cítit skvěle!

Posted in : Komernční a tiskové zprávy on by : Standa Kolařík

Stalo se vám někdy, že jste si připadali vyhaslí? Že vás válcovala únava a nic se vám nechtělo? Že vás paralyzovaly různé myšlenky a obavy a vy jste utíkali k videím kočiček, pejsků v nekonečném rolovátku nebo k filmům?

Co když existuje nástroj, jak naplno ovládnout svou mysl? A dosáhnout 100% osobní výkonnosti?

Tento nástroj se jmenuje neurolingvistické programování (nlp) a využívají ho už léta velmi úspěšní lídři a manažeři vytížených firem a korporací k fungování i v náročných podmínkách. Stejně tak se ho učí kouči a terapeuti, aby dokázali lépe pracovat s lidmi i sami se sebou a zvládli náročné výzvy dnešní doby.

Nyní možná přichází ten čas umožnit i sobě ovládnout tuto technologii optimálního fungování své mysli. Pojďme si tak o NLP něco povědět.

NLP vznikalo z modelování úspěšných jedinců své doby, a to tehdy zejména terapeutů, psychoterapeutů a rodinných terapeutů a psychologů, protože pracovali s lidmi a jak je známo, to je ta nejtěžší práce s lidmi vůbec, kdy řešíte ty nejsložitější situace a případy.

Proto se o NLP tolik zajímali lidé jako například Bill Gates, který NLP využil ve své praxi a pomohlo mu vybudovat jednu z nejúspěšnějších IT firem na světě.

Podobně využil této metody i slavný americký kouč T. Robbins, který byl dokonce i poradce amerického prezidenta Billa Clintona a dvou královských rodin.

To samo o sobě ukazuje, že jde o něco zcela výjimečného, co stojí za prozkoumání. Co myslíte?

Ať pochopíte, jak vám NLP pomůže zoptimalizovat své myšlení, mozek a dosáhnout chtěných změn, je třeba teď pochopit, na jakých principech pracuje, a hlavně s čím pracuje.

Co je to NLP?

  • N jako neuro (myslíme tím neurobiologické pochody v našem mozku, od vnímání skrze smysly přes jejich zpracování ve smyslových centrech),
  • L jako lingvistika (jak využíváme psaný či mluvený jazyk a popisování našich představ našim interním jazykem – člověk totiž nemyslí ve slovech, ale myslí v představách, obrazech, pocitech… tomu říkáme interní reprezentace) a
  • P jako programování (změna a nastavování podvědomých vzorců chování a vnitřních programů konání a jednání aneb nic co děláme není náhodné)

Jak NLP využít a na co?

NLPvám pomůže rychle a účinně odstranit to, co vám osobně neslouží, jako jsou různá limitující přesvědčení o sobě či druhých, zbavit se zlozvyků, strachů, nebo dokonce fobií. Na to je NLPčko opravdu skvělé, protože tyto změny uvnitř vás probíhají elegantně a rychle – při správném vedení nlp praktika.

Díky aplikaci této metody a technologie můžete lépe a efektivněji pomáhat druhým lidem (ať už z pozice lídra nebo jako kouče či terapeuta) a nalaďovat se na ně a sjednotit se s nimi – což podpoří zase vaše vztahy a jejich kvalitu.

Kde se lze NLP naučit?

Rozhodně můžeme doporučit absolvovat kvalitní NLP výcviky nebo NLP kurzy s mezinárodní certifikací v NLP u certifikovaného NLP trenéra, například od Radka Karbana na prestižní Coaching University v ČR (působí v Praze).

Velkou výhodou tohoto výcviku je, že je zde minimum teorie a maximum praxe a drilu, protože výstupem není jen pochopení „jak to pracuje“, ale dovednost „že to umíte využít“.

Pan Karban je kvalifikovaný expert, o čemž svědčí, že je certifikován samotným zakladatelem NLP doktorem Johnem Grinderem, jako i desítky tisíc lidí, které prošli jeho semináři a kurzy.

Pokud se pro NLP kurz rozhodnete, rozhodně bude velkým přínosem pro vás osobně i ve vaší pracovní rovině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *