HomeSpeciály Česká kuchyně 16 českých vylepšení co jinde neochutnáte

16 českých vylepšení co jinde neochutnáte

Posted in : Česká kuchyně, Nezařazené, Rychlovky, Speciály on by : Eliška Trnková Štítky: , , , ,

Kuře s broskví

Šílená kombinace dvou vcelku dobrých věcí, středobod kuchyně pro děti od tří do šesti let. Přírodní řízek, na něj půlka kompotované broskve z Lidlu a to celé zaplesknout eidamem. Získáte tak „exotickou fúzi“ neboli „plátek nasladko“


Rizoto

No, questo è il modo davvero cucinare il risotto!

Budete se tomu divit, ale rizoto opravdu není rozvařená rýže s lančmítem a mraženou zeleninou. A stejně tak opravdu parmazán nenahradíte rozdrolenou „třicítkou“ eidamem. Zkuste si někdy najít jak se takové opravdové rizoto dělá, budete (ne)mile překvapeni.


Caesar salát s kuřecim nebo slaninou

Pro správného Čecha není oběd bez masa. Ale i k nám přichází trendy zdravého stravování. Takže když zdravě, tak holt místo špeku dáme nějaké zdravější masíčko. A s kuřetem vypadá každé lupení hned líp. A místo krutonů dáme raženku.Smažák se šunkou

Pokračujeme s adaptací zahraničních pokrmů. Původně francouzské Cordon Bleu, tedy ementál/gouda v telecím mase, bylo českou sociálně socialistckou kuchyní přijato ve dvou variantách. Ta lepší pouze nahradila telecí kuřetem. Ta rozšířenější bohužel vzala kus všdypřítomného eidamu a omotala ho šunkovým salámem.


Česnečka s eidamem

Uvaříme levnou a poměrně i zdravou krmi. Ale ouha, ona je asi fakt levná a zdravá. Tak ji nadopujeme eidamem třicítkou a pokud se to netáhne jak sopel, tak ještě přidáme!


Guláš se šesti

Původní guláš, tedy madarský „gulyás“ je cosi co by se dalo označovat spíše „Hovězí na cibuli s paprikou“ a jedná se spíš o polévku. A jí se s chlebem. Ale my, národ knedlíků, je jíme k všemu, takže si jich tam lupnem šest jako v tom filmu. Mimochodem, to co se u nás podává jako guláš, se v Madarsku vaří taky… říkají tomu perkelt.


SojoČína

Ona ta asijská kuchyně je u nás trošku posunutá, asi jako to jejich oblečení. Čím víc proužků, tím víc Adidas. Proto, když u nás chceme vařit Čínu, tak nějaké maso prolejeme sojovkou dohněda a prdneme to na kolínka. Ono, co si budeme nalhávat, dostatek sojovky udělá Čínu i z žemlovky.Trojobal

Do kouzelné kamufláže trojobalu se dá schovat opravdu všechno. Trošku zelenější masíčko, tvrdý sýr, co už se nehodí ani na výše zmíněné rizoto a nebo třeba kus hadru. Hlavně že je dokřupava a teče z něj řepkáč.


Pizza Hawai

Milujeme pizzu na všechny způsoby. Stejně tak milujeme všechno co je nasladko. A když můžeme mít řízek s broskví, tak proč bychom nemohli na pizzu s levnou šunkou nakydat konzervovaný ananas?


Okurkový salát s mlíkem

Když se u nás tenhle báječný pokrm z dalekého Řecka objevil, ještě se jmenoval tzatziky. Tak jak velí tradice,  obsahoval jogurt, kopr a okurku. Dneska se smetana nahradila mlékem, všechny zbytečnosti se eliminovaly a výsledný produkt teď vypadá jako mateřské mléko mamky Godzilly. V tom lepším případě.Studentský řízek

Studenti jsou, jak známo, chátra nemajetná, na telecí nemající. A na jiné maso asi taky ne. No co, vezmeme junior, prdneme ho do mouky, vajíčka, strouhanky a… radši trojobal zdvojnásobíme na šestiobal…

No a študent se oblízne ani neví jak. Přecejen pivo je sice tekutej chleba, ale proteiny z toho vajíčka v trojobalu jsou potřeba taky.


Kompotovaný ananas

… stejně jako kompotované cokoliv se do pokrmů přidává i s tou polozakalenou štávičkou.

viz heslo „Pizza Hawai“ a „Kuře s broskví“.


Špagety Carbonára

Vynechejme složitosti jako vaječná emulze nebo dokonce parmazán. V zájmu jednoduché světovosti rozpustíme eidam v oleji, prolejeme smetanou, přidáme vajíčko a špek a rozmícháme dohladka. A komu to neurve žlučník, tak to má málo „karbonára“.


A ted poslední dva zázraky české kuchyně…


Podravka/Vegeta/cokoli žlutého a sypkého

Ano, tyhle granule štěstí udělají z čehokoliv cokoliv. Dosolí, dopepří, dobylinkují, dozeleninují… No prostě cokoliv si vzpomenete…


Kečup a tatarka

Pokud se Vám cokoliv z výše zmíněného nepovede, tak to vykoupeme v kečupu nebo tatarce… Sice je to pak všechno na jedno brdo, ale to my máme přece rádi. A proto používáme ten kompotovaný ananas, protože ten si v tatarce zachová svoji exotičnost.

[ssba]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *