HomeDle chodu Příprava muffinů je snadná a rychlá!

Příprava muffinů je snadná a rychlá!

Posted in : Dle chodu, Moučníky, Pečení on by : Markéta Kyselá Štítky: ,

Milujete muffiny a chcete umět upéct ty nejlepší pod sluncem? Dáme vám rady a tipy, a na co byste určitě neměli zapomínat při jejich pečení.

Ale hlavně vám dáme i na ty nejlepší muffiny recept.

Existuje mnoho variant muffinů od těch nejsnazších po ty více náročné. Liší se zejména ve struktuře a obsahu, výsledný tvar a vzhled je však vždy téměř stejný. Nejčastěji je známe s přísadami jako jsou borůvky, kousky čokolády, skořice nebo mandle. A kdo by nemiloval tuhle sladkou nadýchanou pochoutku ke kávě?  

Pokud právě vy milujete muffiny ale ještě jste je doma nezkoušeli, prozradíme vám, jak na ně velmi snadno a rychle. Potřebujete na ně většinou základní suroviny, které máte jistě doma, a samozřejmě papírové košíčky či formy na muffiny. Nejlepší na tom je, že na ty jednoduché varianty muffinů stačí pouze smíchat všechny suroviny do jednoho těsta. A práci vám ještě více usnadní odměřování pomocí hrnečků.  

Na základní recept budete potřebovat:
1 hrnek cukru
0.5 hrnku oleje
1 ks vejce
1 hrnek mléka
2 hrnky polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cu
kr

Nejdříve vyšleháte vejce s cukrem a vanilkovým cukrem. Přilijete olej a mléko, a nakonec přimícháte všechny sypké suroviny. Vypracujete vláčné těsto, kterým plníte formičky a pečete 20–30 minut. Do těsta můžete přidat co máte rádi, třeba nastrouhanou čokoládu, ořechy nebo rozinky. Také je můžete na povrchu přizdobit různým ovocem, plátky mandlí nebo je po upečení dozdobit krémem.  

Pokud byste chtěli zpracovat starší banány, pak určitě vyzkoušejte tento jednoduchý a výborný recept na zdravé banánové muffiny.
Budete potřebovat: 
120 g cukru
80 ml oleje
2 banány
1 vejce
1 prášek do pečiva
150 g mouky. 

Banány si nejdříve rozmačkáte, přidáte vejce a olej, které vyšleháte s cukrem, a nakonec přisypete mouku s kypřícím práškem. Těsto vypracujete, naplníte formičky a dáte upéct. Pokud byste chtěli spíše odlehčenou variantu a upéct si zdravé banánové muffiny, stačí změnit pár ingrediencí. Místo klasického cukru sáhněte po třtinovém cukru, dále použijte celozrnnou špaldovou mouku a nemusíte se bát ani přidat ovesné vločky. Příprava je opravdu snadná a rychlá a muffiny se vždy povedou!  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *