HomeNezařazené Recept na „lepší já“

Recept na „lepší já“

Posted in : Nezařazené on by : Jana Plecháčová

Všichni hledáme – ať už vědomě, či nevědomě – tu nejlepší možnou variantu vlastního já. Pomysleli jste někdy na to, jaké by bylo ji nalézt? A co je k jejímu objevení vlastně zapotřebí? Existuje nějaký recept na „lepší já“ a s ním i na lepší život? Odpověď hledejte v životní rovnováze…

Co je to životní rovnováha?

Životní rovnováha je „stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody“, což je koncept, kterého je možno dosáhnout vhodnou kombinací zdravé stravy, tělesného cvičení, dostatečného spánku, eliminace stresu a navazováním kvalitních mezilidských vztahů.

Jak docílit vyváženosti?

Recept na životní harmonii je celkem snadný: začněte velkou dávkou motivace, pokračujte vyváženou stravou, přidejte dostatek kvalitního spánku, trochu pohybu a cvičení podle chuti. Nejsložitější bývá najít odhodlání a prolomit zajeté návyky, pak už jste na správné cestě k „lepším zítřkům“. Abyste z této cesty nesešli, je dobré neustále hledat odpovědi na otázku: „V čem můžu být lepší?“

Online lifestylový magazín ChciBýtLepší.cz přináší všechny potřebné ingredience na lepší a kvalitnější život: zdravé recepty, informace o vyvážené stravě, tipy na cvičení, lepší soustředění a ničím nerušený spánek. Na ChciBýtLepší.cz se dozvíte, jak se vypořádat se stresem, zlepšit imunitu, načerpat novou energii či zhubnout nechtěná kila.

Zdravá strava

Přestože je vliv kvalitní stravy na lidské zdraví, vzhled i duševní pohodu nezpochybnitelný, řada z nás si pod pojmem zdravá strava představí jídlo bez chuti a fantazie. Nicméně zdravá a vyvážená strava rozhodně nemusí být nuda. Inspirujte se zdravými recepty.

Pravidelný pohyb

Práce na „lepším já“ v mnoha případech vyžaduje pevnou vůli. Ta je zapotřebí i při snaze začlenit pravidelný pohyb do denní rutiny. Dobrá zpráva je, třebaže nejste sportovní typ, i přesto můžete mít vysportovanou postavu. Stačí si najít pohyb, který vám sedne, a cvičení si užijete!

Kvalitní spánek

Dostatek spánku zvyšuje výhody zdravého životního stylu a může snížit riziko vzniku řady onemocnění. Kvalita spánku a jeho množství ovlivňuje vaše celkové zdraví i délku života.

Emoční pohoda

Udržování psychické rovnováhy je stejně důležité jako péče o fyzické zdraví. Vyvarujte se nadměrné míře stresu tím, že se naučíte se stresem konstruktivně pracovat a žádná stresová situace vás nezaskočí!

Lepší a kvalitnější život je možný, stačí jen trochu chtít, nebát se změn a mít kde čerpat inspiraci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat