HomeKomernční a tiskové zprávy Kam v Olomouci na dobrý zákusek?

Kam v Olomouci na dobrý zákusek?

Comments : 2 Posted in : Komernční a tiskové zprávy on by : Markéta Kyselá

Pokud máte mlsný jazyk a bydlíte poblíž Olomouce, nebo si chcete udělat výlet a projít si toto historické město, určitě nezapomeňte navštívit místní cukrárny. Nabídka je tady opravdu pestrá a vy si určitě pochutnáte. A kam vyrazit za těmi nejlepšími, s tím vám poradím v tomto článku.

Balzám pro oči i jazyk

 • Caffe Opera: Tento podnik je v Olomouci vyhlášený a jeho oblibu dokazuje i fakt, že se rozšířil už na dvě provozovny. Jednu najdete přímo v centru na Horním náměstí, druhá se nachází nedaleko, v obchodním centru Šantovka. Najdete zde bohatou nabídku zákusků, sladkých dezertů, můžete sem vyrazit na snídani a do pobočky na náměstí dokonce i na oběd. Ze zákusků si můžete dopřát české klasiky jako jsou věnečky, ze světových trendů a novinek třeba zákusek z pravé belgické čokolády. Každý den zde naleznete minimálně 24 druhů domácích dortů. Ty si zde můžete nechat vyrobit i podle vašich speciálních požadavků pro nějakou zvláštní událost.
 • Cukrárna Aida: Tato nenápadná cukrárna se nachází na Horním náměstí a porce zákusků jsou zde doslova enormní, takže budete mít možná problém, abyste je vůbec snědli. Obsluha je možná trochu pomalejší, ale jejich pravá italská zmrzlina vám čekání jistě vynahradí.
 • Kočičí kavárna: Kočičí kavárna je poněkud netradiční, protože během toho, co si budete dopřávat sladký dezert nebo výbornou kávu, budou se kolem vás promenádovat kočky, jako by tady byly doma. A také jsou! Ve spolupráci s depozitem Pomocné ruce zde našlo alespoň dočasné útočiště mnoho čtyřnohých krasavců a krasavic. Pokud se vám nějaká zalíbí, můžete si ji dokonce adoptovat a vzít domů.

Ohlédnutí do minulosti

Ještě donedávna se v jedné zapadlé uličce v Olomouci, kousek od náměstí, nacházela malá cukrárna, která ale nabízela něco velmi netradičního. Prodávaly se zde totiž slané zákusky a dorty vyráběné ze slavných loštických tvarůžků. Mohli jste si zde dát slaný větrník či věneček, který vypadal na první pohled k nerozeznání od těch klasických, jen chuť byla jiná. Dokonce zde prodávali i českou klasiku, jen v trochu jiné úpravě – tvarůžkový štrůdl. Bohužel, pobočka v Olomouci byla k 1. 1. 2019 trvale uzavřena. Místo, na kterém se nacházela, nebylo příliš ideální a málo kdo o této cukrárně věděl. Pokud jste ale dostali chuť vyzkoušet tyto netradiční zákusky nebo chcete potěšit někoho na narozeniny jejich dortem, nemusíte zoufat. Můžete si udělat menší výlet do Loštic, kde funguje jejich další pobočka, nebo si na jejich stránkách objednat dovoz vámi vybraných výrobků až do Olomouce.

Sladká tečka bez starostí

Pokud jste se při čtení článku navnadili na něco sladkého, rozhodně navštivte některou z uvedených cukráren, zákusky i dobrá káva za to opravdu stojí. A pokud jste zdaleka, ani to není problém. Udělejte si výlet. Samozřejmě, ne jen kvůli sladkým dobrotám. Olomouc i její okolí nabízejí spoustu krásných míst k návštěvě, například Zoo Olomouc – Svatý Kopeček, kde se nachází i poutní bazilika Navštívení Panny Marie. V centru města vás uchvátí katedrála, někdy též nazývaná Dóm svatého Václava. Nachází se zde i množství muzeí. Při návštěvě rozhodně nevynechejte Horní náměstí, kde najdete pověstný orloj, který rozhodně nestojí ve stínu toho pražského. Pokud vás trápí finance, nedělejte si starosti, rychlá půjčka ihned vše vyřeší. Půjčka před výplatou je skvělou možností, jak získat peníze během chvíle, aniž byste zatížili rodinný rozpočet. Splatíte ji během poměrně rychle, a protože se většinou jedná o půjčky bez potvrzení příjmu , jsou vhodné nejen pro zaměstnané, ale i pro studenty, seniory a matky na mateřské dovolené. Dopřejte si výlet bez toho, abyste neustále mysleli na finance.

2s COMMENTS

2 thoughts

 • Janule
  23 dubna, 2019 at 10:27 am

  Skvělé tipy, děkuji moc, do Olomouce to máme s manželem kousek a určitě některou z cukráren vyzkoušíme.

 • Pavel
  16 prosince, 2019 at 3:12 pm

  Dobrý den.
  Doporučuji si na TripAdvisor a facebooku cukrárny AIDY přečíst recenze. Cukrárna má tak špatnou pověst, že kdybyste to věděla, tak byste tam nikoho neposílala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *